Byt ve skandinávském stylu

Jedním z určujících fakto http://vetrani.tzb-info.cz/vetrani-s-rekuperaci/6249-rekuperace-tepla-v-panelovem-dome-ano-ci-ne rů skandinávského stylu je bílý nábytek. Chtěli byste cítit dech Skandinávie ve svém bytě? Nevíte, jaký nábytek zvolit, aby odpovídal skandinávskému stylu? Doporučujeme vám přečíst si níže uvedený článek. Dozvíte se mimo jiné, jaké jsou vlastnosti a výhody skandinávského nábytku. Je bílý interiér dobrý nápad pro uspořádání bytu? Je vybavení domácnosti v tomto klimatu drahé?světlý obývák

Skandinávský styl – charakteristické rysy

Hlavním znakem skandinávského stylu je bílá, ale nejen ta. Bytový design v tomto stylu zahrnuje:
světlé barvy,
jednoduchost,
minimalistický dekor,
funkčnost
univerzálnost,
použití přírodních materiálů.

Role bílé ve skandinávském stylu

Bílá hraje velmi důležitou roli v interiérech zdobených ve skandinávském stylu. Její výběr není absolutně žádná náhoda. Účelem použití jasných barev (nejen bílé, ale také například modré nebo šedé) je na jedné straně tedy rozjasnit místnost, která úzce souvisí s podnebím ve Skandinávii. Druhým úkolem jasných barev je opticky zvětšit interiér. Vybavením místnosti bílým nábytkem se místnost bude zdát prostornější.doplňky ve skandinávském stylu

Interiér bytu v souladu s přírodou

Skandinávská aranžmá se vyznačují také použitím přírodních materiálů. Pokud jde o nábytek, Skandinávci obvykle volí dřevěný nábytek.

Univerzálnost bílých interiérů

Nepochybnou výhodou skandinávského stylu je, že je univerzální. To znamená, že funguje prakticky v jakémkoli interiéru – od malého bytu, přes kancelář až po velký dům. Bez ohledu na to, zda žijete v panelovém domě, činžovním domě, vile nebo paneláku. Všude bude fungovat bílý interiér a nábytek.

Skandinávské bílé interiéry nemusí být vůbec drahé

Zdá se, že originální skandinávský nábytek je drahý. Samozřejmě to tak může být. Vše záleží na tom, kde jej koupíme. Obchodní domy typu Ikea jsou nejlepším důkazem toho, že to tak nemusí být.