Mladé klíčky rostlin uspokojí vaše chuťové pohárky

Ať už máte jakékoli chutě, mladé výhonky rostlin vás jistě uspokojí. Najdete mezi nimi přesně to pravé zpestření pro váš jídelní stůl – chutě pikantní i nasládlé, zajímavé barvy i různé velikosti. V kuchyni tak budete mít z čeho čarovat, nicméně v první řadě budete muset objevit, co vám mohou jednotlivé druhy semínek na klíčení nabídnout.

zelenina s houbami

Semínka na klíčení, která si pro pěstování mladých výhonků rostlin zvolíte, musí být v každém případě zdravotně nezávadná. Jen tak si je můžete plně vychutnat, a jen v takovém případě z nich budete mít skutečný užitek. A je pravda, že vám mají co nabídnout – za takovou skladbu výživově a zdravotně hodnotných látek, ke kterým patří různé enzymy, vitamíny a stopové prvky, by se nemusely stydět ani lékárenské preparáty.

Ovšem semínka na klíčení, a obecně celý proces, který je potřeba podniknout, vás vyjde mnohem levněji. Mimo potřebných semínek budete muset utratit už jen nějakou tu korunu za spotřebovanou vodu, které nebude mnoho.

Avšak ještě jedna malá investice se vám vyplatí. Konkrétně jde o částku v řádu několika málo sto korun, kterou je dobré investovat do speciální nádoby na klíčení. Můžete to být buď miska na klíčení semínek, tedy přesněji řečeno spíše sada několika stohovatelných misek, anebo speciální sklenice na klíčení. Tyto nádoby mají jednu velkou výhodu – byly speciálně navrženy právě pro pěstování mladých výhonků rostlin, takže se vám s nimi bude výborně manipulovat a spotřebu vody snížíte na minimum. Vždyť pokud jde například o stohovatelné misky na klíčení, tak v nich můžete pěstovat hned několik druhů výhonků najednou, které budete prolévat zároveň – spotřebu vody i své vynaložené úsilí tak zmenšíte na minimum.
vata na klíčení

A díky tomu, že doba od nabobtnání semen až po první sklizeň je opravdu krátká, tak už nyní můžete myslet na to, co s klíčky ve své kuchyni provedete.