Ponořte se do bublinek

V dnešní době jsou vířivky běžně dostupné jak ve větších bazénech, v lázních jsou samozřejmostí, můžete si ji pronajmout i soukromě s partnerem či partnerkou, ale můžete si dnes pořídit i vířivou vanu domů. Kde se ale vířivky vůbec vzaly:
kluci ve vířivce
První zmínky o lázních, které sloužily jak k relaxaci, tak ke společenskému setkávání, najdeme, jak jinak, než ve starobylém antickém Řecku. Využívaly termální prameny, které vyvěraly rovnou ze země.

Ve starém Římě nemohli zůstat pozadu, jejich lázně měly kapacitu pro stovky lidí. Využívali je i bojovníci, kteří si v nich po bitvách léčili svá zranění. Vodu v nich tehdy ohřívali a vířili otroci, kteří pod bazény topili a trubkami do nich vháněli vzduch.
vířivá vana
První vířivka podobná těm dnešním, jaké najdeme v bazénech, vznikla až v roce 1968, údajně v Kalifornii, a některé zdroje uvádějí, že to byli rodinní příslušníci Jakuzy, kteří se jinak živili jako bednáři, kdo vyrobil první takový masážní agregát.

V dnešní době jsou vířivky velmi populární, jsou velmi prospěšnou formou relaxace, její účinky regenerují duševní síly, odstraňují stres, pro unavené tělo je vířivka přímo balzámem. S partnerem nebo partnerkou si můžete dopřát večerní nebo noční posezení ve vířivce a obnovit tak kouzlo vášně, které třeba zvolna vyprchává, ale také v nich můžete dovádět s dětmi.
Trysky ve vířivkách mají měnitelné polohy, takže si můžete zvolit několik druhů masáže – sportovní, léčebnou a relaxační, jiné trysky zase působí na citlivé masážní body na těle. Některé vířivky jsou vybavené také pro milovníky aromaterapie.

Vířivou vanu si, pokud si chcete bublinky dopřávat častěji, a nechcete kvůli tomu pokaždé chodit do bazénu, můžete pořídit také domů, v tom případě je třeba promyslet, k čemu přesně chcete vířivou vanu používat, a také jak často. Žádnému masážnímu systému totiž nesvědčí, pokud je používán jednou za několik týdnů nebo měsíců. Podle způsobu použití musíte také zvolit systém nebo kombinaci systémů a doplňkovou výbavu. Informujte se, jaké konkrétní funkce daný systém nabízí a v jakém rozsahu je lze regulovat. Je zbytečné investovat do něčeho, co nebudeme nikdy používat. Týká se to samozřejmě i doplňkového vybavení.

Ponořte se do bublinek
Ohodnoťte příspěvek