S mořskými vlnami za zády

Každoročně to známe. Každý druhý občan chce strávit dovolenou u moře. Někdo to dělá pro svůj zdravotní stav, někoho láká atmosféra přímořských letovisek. Někteří si vybírají pobyt již ihned po zahájení prodeje. Využívají tak slev, které cestovní kanceláře nabízejí za včasné zakoupení zájezdu. Výhody jsou takové, že víte již skoro od ledna, kam v létě pojedete. Můžete si dobře volné dny v cizině naplánovat. V zaměstnání si zařídíte volno, na které se díky plánování budete moci spolehnout. V neposlední řadě pak budete mít dost času na nákup doplňků, které budete chtít vézt s sebou. Těšení se bývá často to nejhezčí. Pokud jste typ, kterému tohle vyhovuje, určitě neprohloupíte, když si vše včas zařídíte. 
pobřeží Santorini
Někteří z nás jsou tak trochu dobrodruzi a plánování není jejich nejsilnější stránka. I pro ty jsou možnosti. Cestovní kanceláře často nabízejí na poslední chvíli zájezdy, které nejsou plně obsazené nebo které museli jiní vrátit z nějakého důvodu. I tyto zájezdy mají zajímavé ceny, které mnohé účastníky potěší. Dají se tak ušetřit i tisíce.
Rodiny s dětmi se již každoročně poptávají po zájezdech, kde jsou děti do určitého věku zadarmo. Důvod je pochopitelný. Mladé rodiny nedisponují příliš velkým rodinným rozpočtem. Velmi přivítají, když ušetří finance tím, že uloží své malé dítě na přistýlku nebo pro malého strávníka odkrojí při obědě ze své porce. Dovolí jim to prožít exotickou dovolenou za hranicemi všedních dnů, aniž by to jejich peněženka příliš pocítila.
muž s dítětem na pláži
Pokud budete vybírat svůj zájezd, vždy se zaměřte na reference hostů, kteří již destinaci navštívili. Barevné katalogy často vychválí i boudu na spadnutí. Bývá pak studenou sprchou, když místo vysněného hotelu nalezneme opršelou neudržovanou budovu plnou špíny a závad. Naše dovolená se tak stane naší černou můrou, místo abychom si skvěle odpočinuli a měli hlavu plnou příjemných zážitků.