Věděli jste, že mrkev přispívá k Vaší krásné pleti?

Ze všech položek, které se v naší kuchyni nashromáždily, by Vás možná nikdy nenapadlo, abyste si vybrali mrkev pro péči o Vaši pleť. Jste překvapení? Mrkev je další účinná složka, která má pozitivní účinky na Vaši kůži.

nápoj z řepy a mrkve

Samozřejmě, že jsme od dětství slyšeli, že je mrkev dobrá pro naše tělesné zdraví, včetně očí a vlasů. Skutečnost, že je to také skvělý pomocník pro posílení kůže, je slýchána o něco méně. Mrkev využíváme nejčastěji do salátů, džusů atd. Nyní ji pojďme aplikovat přímo, abychom viděli její kouzelnou práci na kůži.

 

Zde jsou masky na obličej, které z mrkve velmi snadnou vykouzlíte:

 

Maska na obličej pro suchou pokožku

Mrkve bohaté na draslík vytěsňují z pokožky suchost tím, že pronikají do vrstev naší pokožky. Tato maska hluboce zvlhčuje a Vaši pokožku rozzáří. Rozpulte mrkev a rozemelte ji. Přidejte lžičku medu, lžičku mléka a vše důkladně promíchejte. Po aplikaci nechte působit alespoň 15 minut a poté opláchněte studenou vodou.

 

Maska pro mastnou pleť

Vitamin A v mrkvi propláchne přebytečný olej a udržuje pokožku čerstvou a bez toxinů. Smíchejte jeden šálek mrkvové šťávy s jednou polévkovou lžící tvarohu, s gramem mouky a s citronovou šťávou. Aplikujte masku na obličej a krk, nechejte působit půl hodiny a omyjte vlažnou vodou.

 čerstvá mrkev

Komplexní čistící balíček

Smíchejte ve stejném poměru mrkvovou šťávu, jogurt a vaječný bílek.  Nechejte působit 15 minut a poté omyjte vlažnou vodou. Mrkev hraje velkou roli při odstraňování odumřelých buněk kůže, což vede k vytvoření nové vrstvy kůže.

 

Sprej k ochraně před sluncem

Beta-karoten a karotenoidy obsažené v mrkvi chrání pokožku před UVA paprsky. Smíchejte mrkvovou šťávu a vodu z růží ve stejném poměru a naplňte ji do spreje. Je to skvělý pomocník na hydrataci obličeje a těla a také ochránce před slunečními paprsky.

 

Řešení proti stárnutí pleti

Smíchejte šťávu z mrkve a aloe vera a pravidelně používejte k potírání míst citlivých na stárnutí. Vitamin C, který se hojně v mrkvi nachází, podporuje produkci kolagenu a vyhlazuje vrásky.

 

Mrkev je mocenstvím antioxidantů, které udržují většinu kožních problémů a nemocí na uzdě. Nezapomeňte však mrkev zahrnout do své stravy, abyste tak mohli plně využít všech jejich výhod.